تاثیر سلامتی بر پیشرفت ورزشی ایرانیان

    ;
  • نوشته شده توسط : مدیر سایت
  • تاریخ انتشار : ۳۰ /دی /۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۳۰

تاثیر سلامتی بر سطح ورزش ایران در رشته والیبال 

http://diyarmirza.ir/wp-content/uploads/2015/07/IMG09301522.jpg

پیشرفت سطح ورزش ایران در رشته والیبال از سال 2010

از سال 2010 والیبال ایران از حالت سنتی ماقبل خود درآمد و پیروی از والیبال مدرن در آن باب شد، مربی مطرح آرژانتینی خولیو ولاسکو با برنامه ای بلندمدت به ایران آمد و ابتداً جذب بازیکنان جوان و دستیاران جدید را در برنامه خود اجرا کرد. ولاسکو با ارائه جدیدترین متدهای تمرین در والیبال جهان توانست سطح تیم ملی والیبال ایران را در سال 2011 تا قهرمانی آسیا پیش ببرد. در این تورنمنت سه تن از بازیکنان ایران به عنوان بهترین بازیکن دوره انتخاب شدند و تیم به جام جهانی 2011 راه یافت. در جام جهانی 2011 شگفتی های تیم ملی والیبال کشور ادامه داشت و در بازی مقابل کشورهایی چون لهستان و صربستان والیبالیست های کشورمان در کنار کادر مجرب و مربی کاربلد خوش درخشیدند. سطح ورزش ایران در رشته والیبال در این جام در حد دستیابی به مقام نهم و انتخاب یکی از بازیکنان به عنوان بهترین بازیکن جام ثبت شد. در ادامه والیبال ایران در مسابقات و تورنمنت های بسیاری شرکت کرد و شکست ها و پیروزی های فراوانی عاید این تیم شد اما در نهایت پیشرفت سطح ورزش ایران در این رشته ستودنی بوده و این تیم در سال 2013 پس از برگزاری مسابقات لیگ جهانی والیبال، مورد تقدیر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری وقت و سایر نهادهای دولتی و خصوصی قرار گرفت.

https://media.farsnews.com/Uploaded/Files/Images/1398/04/16/13980416000971_Test_PhotoN.jpeg

https://static0.ilna.news/thumbnail/NZ7DtSz4dSEN/XWHCw76VBsxV-gjMD_1vCetw5eCq7S04hX6xsI6ISfTD_yl-j66fW7VVozzx0Z7LUlIJQEbZmeI,/%D8%AA%DB%8C%D9%85+%D9%85%D9%84%DB%8C+%D9%88%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%84.jpg

پیشرفت های تیم ملی والیبال کشورمان تا جایی ادامه یافت که ایران در کنار کشورهایی چون روسیه، ایتالیا، برزیل و لهستان به عنوان یکی از قدرت های نوظهور در والیبال جهان محسوب شد و والیبال به عنوان ورزش اول در اخبار ورزشی ایران مورد توجه بسیاری از رسانه ها قرار گرفت. با افت سطح والیبال مردان در کشور آرژانتین مردم و رییس جمهور این کشور خواستار بازگشت خولیو ولاسکو به وطن و نجات تیم ملی کشورشان از طریق پیاده سازی تکنیک های سازگار وی شدند و ولاسکو در اوج پیشرفت تیم والیبال ایران از این تیم جدا شد و کشور ما را برای سرمربی گری تیم ملی آرژانتین ترک کرد. پس از رفتن ولاسکو فدراسیون والیبال ایران به فکر یافتن جایگزینی مناسب برای این سرمربی قهار افتادند و پس از مطرح شدن گزینه های بسیاری اسلوبودان کواچ در سال 2014 با انعقاد قراردادی سه ساله سرمربی گری تیم ملی والیبال ایران را عهده دار شد.

https://cdn.asriran.com/files/fa/news/1390/12/11/211404_631.jpg

وضعیت کنونی والیبال ایران

گفته می شود سطح ورزش ایران در رشته والیبال در حال حاضر در وضعیت نگران کننده ای است. این گفته از نتایج تلخ ایران در جام جهانی اخیر رقم می خورد و شکست در مقابل تیم هایی چون ژاپن و مصر در نگرانی از آینده تیم برای صعود به المپیک پیش رو موثر است. اعتبار سابق تیم ملی والیبال ایران اگر بدین گونه پیش رود در خطر خواهد بود و نام و آوازه چند سال پیش آن در کسب موفقیت های پیاپی به خطر خواهد افتاد. در حالی که بسیاری از افراد از اهمیت پایین این رقابت ها سخن می گفتند اما در هر حال در کنار تیم هایی چون آمریکا، برزیل و لهستان دفاع از اعتبار جهانی برای تیم ملی والیبال کشورمان مسئله ای مهم قلمداد می شد.

https://kandoonews.com/images/news/3651/thumbs/3651.jpg

سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان، در جریان این بازی ها از وضعیت فدراسیون والیبال ایران گله کرده و بازیکنان تیم را از هر قصوری در نتیجه حاصله مبرا دانسته بود. در هر حال جام جهانی ژاپن به پایان رسیده است و نتیجه ای دور از انتظار برای تیم ملی والیبال رقم خورده است؛ حال بیشتر نگرانی از بابت دلسرد شدن بازیکنان و طرفداران آنهاست که می تواند در المپیک آتی و بازی های 2020 توکیو موفقیت سطح ورزش ایران در والیبال را مورد مخاطره قرار دهد.

 

ثبت کامنت

کامنت ها